میکرو کنترلر ARM

پروژه تابلو روان ۸*۸ با ARM

Arm-matrix

در این تابلو روان با استفاده از میکرو arm مدل lpc2138 یک تابلو روان طراحی شده که توانایی نمایش کارکترهای موجود در حافظه را دارد.در واقع شما برای نمایش متون مورد نظر خود باید کدهای مناسب را با کدهای موجود در حافظه برنامه عوض کنید.

این پروژه شروع خوبی برای طراحی یک مدار پیچیده تر است و در حال حاظر جنبه ی آموزشی دارد. برای توضیح در مورد اساس عملکرد تابلو روان ابتدا فرض کنیم یک تبلو روان ۷ در ۵ در اختیار داریم و میخواهیم کارکتر A را روی آن نمایش دهیم برای این کار باید ۳۵ عدد LED را به نحوی مناسب خاموش و روشن کنیم ولی از آنجایی که امکان اتصال همه ی LED ها به میکرو وجود ندارد LEDها را به صورت ماتریسی به هم متصل میکنیم و هر بار یک سطر را روشن میکنیم و عدد مناسب را به ستون میدهیم که به این روش جاروب سطری میگوییم که برعکس همین را جاروب ستونی میگویند.

این عمل آنقدر سریع اجرا میشود که چشم انسان تمام کارکتر A را به صورت یک جا میبیند. دلیل این پدیده این است که اثر نور در چشم انسان برای مدت کوتاهی باقی می‌ماند. این خاصیت را اثر پس ماند نور (Flicker) می‌نامند. بر‌مبنای همین خاصیت است که در سینما و تلویزیون و تابلو روان احساس پیوستگی تصویر بوجود می‌آید.

download

خوب(1)بد(0)
همچنین ممکن است بپسندید
نحوه پروگرام کردن میکروکنترلرهای ARM
روبات ۲۰ سنسور مسابقه ای با ARM

دیدگاه خود را بیان فرمائید

نام شما *
وبسایت شما *

دیدگاه شما *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>