اخبار روباتیک

مینی هلیکوپتر Black Hornet Nano مورد استفاده در جنگ افغانستان

Black Hornet Nanoدر سالهای اخیر هواپیما‌های کنترل از راه دور نقش بسیار ارزشمندی را برای نیروهای نظامی چه در محدوده مبارزه و چه تجسس ایفا کرده اند. در حالی‌ که اسکن مناطق جنگی از فاصله دور تاکتیک مهمی‌ به شمار میاید اما این هواپیما کنترل از راه دور بسیار کوچک به نام Black Hornet Nano تنها قادر است برای نیرو‌های نظامی روی زمین مفید باشد.

black-hornet-nano-uav-1

سربازان بریتانیایی که در افغانستان حضور دارند به وسیله این هلیکوپتر بدون سرنشین UAV که به اندازه کف دست است قادرند تا از خطرات پنهانی اطراف آگاهی‌ یابند. اندازه این مینی هلیکوپتر تنها ۱۰ در ۲.۵ سانتی متر و وزن آن تنها ۱۶ گرم می‌باشد که حمل آن به وسیله سربازان بسیار آسان است. این هلیکوپتر به وسیله دوربینی که در آن تعبیه شده قادر است تا محدوده ۸۰۰ متری اطراف را فیلمبرداری کند یا عکس بگیرد و آنها را به دستگاه کنترل دستی‌ بفرستد که همان لحظه به وسیله سرباز قابل رؤیت میباشد.

black-hornet-nano-uav-2

black-hornet-nano-uav-0

با وجود اینکه این هلیکوپتر بسیار کوچک است اما در برابر باد‌های سنگین و شرایط سخت به اندازه کافی‌ مقاوم است. زمانیکه به طور کامل شارژ شده باشد قادر است به مدت ۳۰ دقیقه با سرعت ۳۵ کیلومتر بر ساعت پرواز کند و به سربازان زمان کافی‌ برای بررسی‌ سریع مناطق مورد نظر را بدهد.همچنین اپراتور میتواند به وسیله دستگاه کنترل کننده این مینی هلیکوپتر را هدایت کند و یا با تعبیه مختصات GPS امکان هدایت خودکار را به آن بدهد.

black-hornet-nano-uav-5

black-hornet-nano-uav-4

این مینی هلیکوپتر به وسیله شرکت Prox Dynamics AS از کشور نروژ ساخته شده که در اصل برای کارهای جستجو و نجات طراحی‌ شده بود. برای اولین بار ارتش بریتانیا در سال ۲۰۱۲ با بستن قرار داد با این شرکت، در حدود ۱۶۰ عدد از این هلیکوپتر را برای استفاده در افغانستان خریداری کرد.

ارتش بریتانیا از Black Hornet Nanoبه عنوان ابزار مفیدی برای شناسایی تیراندازهای دشمن و تله‌های انفجاری یاد کرد. وزارت دفاع بریتانیا بیان کرد که این مینی هلیکوپتر گجت بسیار خلاقانه و جدیدی است که برای استفاده در سال‌های آتی روی آن حساب خواهد شد.

خوب(8)بد(0)
همچنین ممکن است بپسندید
Fleye پهپادی امن و بی نیاز از هدایت شدن توسط انسان
معرفی ربات شگفت‌انگیز NAO
۶ دیدگاه
 • hamid
  اردیبهشت ۱۱,۱۳۹۴ در ۱۰:۱۰ ق.ظ

  سلام لینک دانلود این پروژه رو میخاستم ممنون

  خوب(0)بد(0)
  • admin
   اردیبهشت ۲۴,۱۳۹۴ در ۱۲:۱۲ ب.ظ

   با سلام، دوست عزیز این یک پروژه نظامی هست و ما خبر آن را فقط منتشر کرده ایم.

   خوب(0)بد(0)
 • hossein
  بهمن ۱۱,۱۳۹۳ در ۳:۰۹ ق.ظ

  سلام. پرژه مینی هلیکوپتر لینک دانلودش نیست....؟

  خوب(0)بد(0)
  • admin
   بهمن ۱۱,۱۳۹۳ در ۱۱:۵۳ ق.ظ

   با سلام، دوست عزیز این پست یک پست خبری بود، به صورت پروژه نمی باشد. با تشکر

   خوب(0)بد(0)
 • amin
  آبان ۲۶,۱۳۹۳ در ۶:۳۴ ب.ظ

  واقعا مطالب سایتتون عالی هست
  من به عنوان یک روبو کار واقعا از سایت خوبتون استفاده میکنم
  مرسی

  خوب(0)بد(0)
  • admin
   آبان ۲۸,۱۳۹۳ در ۶:۵۹ ب.ظ

   ممنون از لطفتان

   خوب(0)بد(0)

دیدگاه خود را بیان فرمائید

نام شما *
وبسایت شما *

دیدگاه شما *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>