اخبار روباتیک

پوشش‌های خارجی Dexmo با امکان کنترل انگشتان دست رابط‌های کامپیوتری

dexmo

تصور کنید در حال بازی در یک دنیای مجازی هستید و با این حال می‌توانید از انگشتان واقعی خود برای کنترل انگشتان مجازی‌تان استفاده کنید. پیش از این تعدادی دستکش مجهز به سنسور ابداع شده بود، اما اکنون کمپانی رباتیکی Dexta Robotics یک رویکرد بنا به ادعای خود مقرون به صرفه‌تر را در پیش گرفته است. Dexmo نام محصول این کمپانی چینی می‌باشد که پوشش اسکلتی برای دستان شما است و می‌تواند حتی سطح پایینی از لمس را نیز در اختیار کاربران قرار دهد.

dexmo-2

 

مدل پایه‌ی این طرح، Dexmo Classic، از سنسورهای چرخشی ارزان‌قیمت به منظور پیگیری حرکات دست شما با 11 درجه آزادی، استفاده می‌نماید. این حرکات شامل چرخش انگشت شصت، خم کردن انگشتان، و امکان جدا کردن آنها از هم می‌باشد. این پوشش همچنین از یکIMU منفرد (واحد سنجش اینرسی) جهت پیگیری حرکات دست در محورهای X، Y و Z استفاده می‌کند.

با این نسخه، کاربران قادر به انجام کارهایی مانند کنترل انگشتان آواتارهای مجازی، خلق مدل‌های دست انیمیشنی، کنترل دستگاه‌های رباتیکی واقعی یا نرم‌افزارهای استفاده کننده از حرکات انگشت، و یا حتی ترجمه‌ی زبان اشاره‌ی امریکایی به متن می‌باشند.

dexmo-1

با این حال، نسخه‌ی Dexmo F2 به این مجموعه بازخورد نیرو را نیز بخشید. این کار توسط دیسک ترمزهای کنترل شونده توسط محرک‌ها در مفاصل انگشت محصول انجام می‌شود که به طور فیزیکی مانع از حرکت یک یا چند انگشت واقعی کاربر نیز خواهد شد. هر دو مدل وایرلس بوده و از طریق بلوتوث با کامپیوتر کاربر ارتباط برقرار می‌کنند.

هر دوی آنها نیز هم‌اکنون در کمپین کیک‌استارتر منتظر تامین بودجه‌ی لازم هستند. هزینه‌ی 65 دلاری، کیت توسعه‌ی آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که شامل Dexmo Classic است، در حالی که پرداخت مبلغ 159 دلار، کیت شامل F2 را عرضه می‌کند. با خوب پیش‌ رفتن برنامه‌ها، قرار است این محصولات ژوئن سال آینده عرضه شوند.

خوب(7)بد(0)
همچنین ممکن است بپسندید
Fleye پهپادی امن و بی نیاز از هدایت شدن توسط انسان
معرفی ربات شگفت‌انگیز NAO

دیدگاه خود را بیان فرمائید

نام شما *
وبسایت شما *

دیدگاه شما *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>