اخبار روباتیک

کنترل فرود خودکار هواپیماهای بدون سرنشین بر روی وسایل نقلیه

drone_autonomousمتد جدید کنترل موجب فرود خودکار هواپیماهای بدون سرنشین بر روی وسایل نقلیه در حال حرکت می شود. در حالی که محققان پیوسته در حال بهینه سازی به منظور اجازه پهپادهای بزرگتر برای ماندن طولانی مدت در هوا هستند، ظرفیت بلندکردن اجسام و استقامت پهپادهای کوچکتر تا حدزیادی با وزن و اندازه باتری این دستگاهها محدود شده است.

از آنجایی که در حین حرکت می توان تا حدزیادی دستیابی و اپلیکیشن های از UAVهای کوچک را توسعه داد، تیمی از محققان رباتیکی جفت پهپاد با وسیله نقلیه زمینی را هدف قرار داده اند که محلی را برای استراحت فراهم خواهد آورد. با چنین دیدی به اتصال هماهنگ مستقل میان این دو نیازمند است، دقیقا چیزی که این تیم رباتیکی به آن دست یافته اند.

جفت سازى یک هواپیمای بدون سرنشین با یک وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین (UGV) ممکن است در تعدادی حالات مفید واقع شود. برای مثال، یک ربات زمینی می تواند یک پهپاد را به قطعه زمین های عملیات نظامی هدایت کرده و مکانی را برای شارژ دوباره به ان ارائه نماید. به منظور پیشرفت ربات ها در این زمینه، محققان به این نتیجه رسیده اند که به یک جفت وسیله نقلیه برای اجرای مستقل، فرود هماهنگ در طیف وسیعی از شرایط نیاز است.

با استفاده از Aeryon Scout UAV و skid-steer UGV، تیمی از آزمایشگاه WAVE دانشگاه Waterloo کانادا یک استراتژی کنترل هماهنگ را به منظور اتصالات مستقل توسعه داده اند. به هم ملحق شدن در یک محل از پیش تعیین شده، هر وسیله نقلیه موقعیت خود را به یک کنترلر غیرمتمرکز مخابره می کند. سپس این کنترلر به محاسبات nonlinearities در پچ های وسایل نقلیه، کاترینگ برای عامل های مختلف همچون بادهای قوی و زمان تاخیر از وای-فای یا سیگنال های رادیویی اقدام می نماید.این تحقیق در ژورنال Autonomous Robots منتشر شده است.

drone_autonomous2

خوب(4)بد(1)
همچنین ممکن است بپسندید
Fleye پهپادی امن و بی نیاز از هدایت شدن توسط انسان
معرفی ربات شگفت‌انگیز NAO

دیدگاه خود را بیان فرمائید

نام شما *
وبسایت شما *

دیدگاه شما *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>