میکروکنترلر AVR

راه اندازی ماژول LCD Nokia N96 با Code Vision AVR

 TFT LCD
LCD رنگی فوق دارای چیپست به شماره ی ili9325-ili9320 بوده که می تواند از طریق ۱۶ خط داده با انواع میکروکنترلر های ۸ و ۳۲ بیتی از قبیل AVR-XMEGA-PIC-ARM ارتباط برقرار کرده و اطلاعات مربوط به تصاویر را از آنها دریافت کند. برای LCD مورد بحث امکان راه اندازی در هر ۲ مود ۸ و ۱۶ بیتی وجود دارد که برای اینکار می بایستی مقاومت های روی LCD را تغییر دهید و یا از پایه IM0 استفاده نمایید که برای این کار نیاز به لحیم کاری LCD می باشد. این ماژول برای عملکرد ۱۶ بیتی طراحی شده و تغییر مود عملکرد بر عهده کاربر خواهد بود.
این LCD در بازار موبایل، به نام LCD Nokia N96 چینی شناخته می شود که دارای چیپست های بسیار متنوعی هستند که تنها مدل های خاصی از آنها قابل راه اندازی هستند.
رزولیشن تصویر : ۳۲۰*۲۴۰ پیکسل بوده و ابعاد
ابعاد : ۷*۵ سانتی متری (۲.۸ اینچ)
چیپست کنترلی – درایور : – ili9325 ili9320
برای راه اندازی راحتر این LCD نمونه های ماژول آن تولید شده است. این ماژول جهت کارکرد راحتتر با LCD های رنگی ۲.۸ اینچی ساخته شده و تمام پایه های مورد استفاده این LCD و همچنین پایه های تاچ اسکرین بیرون کشیده شده است. ماژول فوق قابلیت اتصال بر روی برد برد و تمام بردهای کاربردی و صنعتی را دارا می باشد. در ضمن ماژول دارای بسته بندی مناسبی جهت حفاظت از شکستگی در مرسوله های پستی می باشد.
محتویات فایل دانلود:
.        • سورس برنامه با کامپایلر Code Vision
.        • شماتیک برنامه تحت فرمت PDF

images 300x76 نمایشگر ها

خوب(12)بد(3)
همچنین ممکن است بپسندید
طراحی درایور موتور برای ربات
نمایش ساعت فارسی بر روی تابلو روان
۱ دیدگاه
  • عليرضا
    مرداد ۱۵,۱۳۹۶ در ۱۱:۳۲ ق.ظ

    لطفا همین پروژه رو با اردوینو هم انجام بدید ممنون

    خوب(1)بد(1)

دیدگاه خود را بیان فرمائید

نام شما *
وبسایت شما *

دیدگاه شما *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>