مدارات بدون میکرو

فرستنده VHF صدا و تصویر

vhf-audio-video-transmitter_
این مدار در محدوده VHF صدا و تصویر را ارسال می کند. ورودی تصویر و صدا می تواند از یک دوربین، تلویزیون و یا خروجی کارت حافظه باشد. در این پروژه طرح کلی مدار به انضمام مقادیر، ذکرشده است و همچمین جای ورودی و خروجی به همراه مشخصات کامل خروجی بیان گردیده است.
بعد از پیاده سازی مدار کافیست ورودی صوت و یا تصویر را به مدار اعمال کرده و با تنظیم CV1 تصویر را بر روی تلویزیون مشاهده نمایید.
تصویر و صدای وردی میتواند از یک دوربین، تلویزیون و یا خروجی کارت کپچر باشد. فرکانس کریر ویدیو 175.25MHz و محدوده فرکانس کریر صوت 180.75MHz میباشد و سپس تصویر را در نوع B-System ارسال میکند.
قطعات تشکیل دهنده مدار عبارت است از Q1 که مدار تانک که از L1 و VC1 تشکیل شده است را تشدید میکند. سیگنال صوت به ترانزیستور Q2 وصل میشود این ترانزسیتور که درفرکانس 5.5MHz در حال تولید سیگنال هست و خروجی ترانزسیتور که صوت در محدوده FM مدوله شده است را به کمک C8 به بیس ترانزیستور Q1 که سیگنال تصویر هم همزمان به پایه امیتر اعمال میشود وصل شده است.
برای ساخت بوبین L1 هم میتوانید از 4 دور سیم به شماره 24swg که بر روی یه هسته 3 میلیمتری پیچیده میشود.
بعد از ساخت مدار تنظیم آن کار سختی نیست کافی است تا صوت و تصویر را به ورودی مدار اعمال کرده و تغذیه 12 ولت آن را نیز وصل نموده و سپس با تغییر vc1 تصویر را نیز در تلویزیون مشاهده کنید البته تصاویر بر روی باند 3 الی 5 متر ارسال میشود.
اما در مورد شماره سیم که 24swg نوشته شده است منظور از swg اندازه سیم در سیستم انگلیسی میباشد و 24swg بر حسب میلیمتر یعنی 0.559 میلیمتر
خوب(11)بد(5)
همچنین ممکن است بپسندید
راه اندازی آی سی ۷۴HC573
پروژه شیر آب الکترونیکی (اتوماتیک)

دیدگاه خود را بیان فرمائید

نام شما *
وبسایت شما *

دیدگاه شما *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>